سایت صفحه اخبار-سقوط یا عروج در مربیگری،کدامیک؟ - صفحه اخبار
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
false
false

به گزارش ” اختصاصی کارشناس فوتبال  سایت خبری تحلیلی صفحه اخبار” مربیگری نیز همچون هر شغل یا فعالیت دیگری، چارچوب های مشخص خود را داشته و جهت موفقیت و پیشرفت در این زمینه، رعایت مواردی خاص الزامی به نظر می رسد.
از برخی فاکتور هایی که سبب پرواز یک مربی در آسمان ورزش می شوند، می توان به تعهد اخلاقی وی به خویشتن و خانواده خود و ورزشکاران، اعتماد به نفس کافی جهت مواجهه با شرایط مختلف، تفکرات مثبت و رو به رشد، ویژگی های معلم بودن، روحیه انتقاد پذیری، حفظ تمرکز در زندگی و حین فعالیت ورزشی، خلاقیت در مربیگری، پشتکار در زندگی شخصی و ورزشی، امید به آینده، حرکت رو به جلو، حسرت نخورن بخاطر گذشته، درس گرفتن از گذشته، توان مدیریت زندگی خود و ورزشکارانش، قاطعیت و جدیت در تصمیم گیری، خوش قلبی، روحیه ی عالی، انگیزه کافی، اراده ی فولادین و… اشاره کرد.
اما در سوی مقابل مواردی وجود دارند که عدم رعایت آن ها می تواند مربی را از عرش به فرش بکشد. از جمله این موارد می توان دورویی، نداشتن صداقت و دروغگویی، افراط در مادی گرایی، غرور بیجا، بی احترامی به بازیکنان، پیشکسوتان و هواداران، بدرفتاری و بداخلاقی، رفتار های سخیف کننده، تندخویی و پرخاشگری، قاطی شدن بیش از حد با بازیکنان، فحاشی و بددهنی، درگیری با لیدرها و بازیکنان، ایجاد حواشی، عدم تمرکز در لحظات سرنوشت ساز، شرب خمر، مصرف مواد مخدر و حتی سیگار، زیاده روی در مسایل جنسی، پوشیدن البسه نامناسب، رفتار های دور از شان مربیگری و…را نام برد.
امیدوارم که مربیان جوان با مطالعه این موارد سعی کنند از نکات خوب و مثبت آن ها الگوبرداری و از موارد منفی اش پرهیز نمایند.
نویسنده…محسن بابادی…اهواز

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 
true